Genel Kullanım Koşulları

TR Fabrika - Ürün, Hizmet ve Yazılım Kullanım Koşulları


TR Fabrika Özel , TR Fabrika Ürünü Yazılımlar, Kullanım ve Hizmet Sözleşmesi

1- Yazılım Talep Etme ve Kullanma Hakkı:

1.1: TR Fabrika Yazılımları Web tabanlı veya masaüstü sistemlerden oluşabilir. Kurum, Kuruluş, Topluluk ve Kişilere yönelik Özel Yazılım ve Teknik Hizmetlerini İçerebilir. Yazılım ile ilgili içerikler talep edilen versiyon ile ilgili özellikleri Kapsamaktadır.
1.2: TR Fabrika Yazılımları trfabrika.com Sitesinden Üye olarak Sipariş verilmiş olmalı yada iletişim bilgilerimiz üzerinden verilen siparişlerinize yönelik, Ürün hizmet alımınız gerçekleştiğinde ilettiğiniz bilgilerinize ait Üye kaydınız yapılmaktadır.
1.3: Yazılım talep ettiğinizde Paket yazılımlar üzerinde versiyon detaylarının dışında yeni bir özellik talep edilemez ve uygulanmaz. Ancak TR Fabrika'nin güncelleştirmeleri dahilinde yeni özellikler eklenebilir.
1.4: Yazılım türü değiştirme yada versiyon yükseltme işlemleri ile ilgili bilgiler trfabrika.com web paketleri içerisinde yer almakta olup versiyon güncelleme veya yazılım türü değişimi ek ücreti gerektirir/gerektirmez belirtilmiştir. Yazılımı satın alan kişi bu şartları kabul etmiş sayılır.
1.5: Eğer Mevcut Yazılımı Güncelleme / Yükseltme / Taşıma Durumu (Sadece TR Fabrika'nın müdahale edebileceği işlemlerdir.) söz konusu ise Ek ücret Dahilin de 5-30 iş günü içinde işlem yapılacağı ve bu süre dahilinde ek masraflara katlanılabilmeyi yazılım talep eden ve kullanan kişi peşinen kabul eder.
1.6: Yazılımlar yapı itibari ile içerikleri boş(kullanıma hazır) halde teslim edilecektir. İçerik doldurması ilgili birimimiz tarafından ücret dahilinde yapılacaktır. Bu sebeple hiç bir şekilde boş içerikli web paketine veri girilmemesinden ötürü TR Fabrika sorumlu tutulamaz. Veri girişi ile ilgili Bilgiler Yazılım kullanıcısına iletilecektir.
1.7: Yazılım Kullanımı ile ilgili destek birimimiz sınırlı hizmet vermekte olup sadece hafta içi mesai saatleri dahilinde yazılım kullanımı konusunda ücretsiz destek vermektedir.
Yazılım kullanım bilgisinin dışında veya üzerinde bilgi talep eden kurum ve kuruluşlar sorumlu personelimizi 2 iş günü süresince gider masraflarını karşılamak şartı ile bulundukları bölgelerde yardım ve destek alabilirler. 2 iş günü aşan durumlarda TR Fabrika ek ödeme çizelgesi uygulanmaktadır.
1.8: Yazılım Süresi 1 Yıl yada Süreli/Süresiz Olarak Yazılımın türüne ve kullanım biçime göre değişmekte olup bu bilgiler her müşterinin talep ve ihtiyaçlarını hatta web paketlerinin yapısına bağlı olarak değişken olup bu durumlar belirtilmektedir. Yazılım'ın her ne sebep ile olursa olsun Süre Belirtilmemiş ise geçerli olan süre 1 yıldır. Yazılımın satın alındığını ve ücret ödendiği andan itibaren süresi başlamış olacaktır. Bu Durumun Aksi Aylık ve Haftalık Olabilme Durumlarıda Mevcuttur.
1.9: Yazılım Süresinin sona ermesi, Web paketleri yada özel web tasarım kodlama içeren hizmetlerin tamamı Domain ve Hosting (Özellikle Hosting)' Ücretinin ödenmesine bağlıdır. Eğer yıllık/aylık olarak düzenli yada peşin ödemeyi gerektiren durumlarda aksama olduğunda hosting yada domain süresinin dolması ile web sitenin(özel,paket yada proje farketmeksizin) kapanması ve yazılımın tamamen sonlandırılması anlamına gelmektedir.Ödeme yapılmaması sebepli, Yazılımı ve duraksayan/süresi biten domain ve/veya hosting hizmetini yeniden satın almayı gerektirir.
1.10: Yazılım Süresinin sona ermesi, Paket yazılımlarda müşterinin isteklerine ekleme yapılamayacağı durumları belirtilmiştir. Domain ve Hosting Ödemelerinin yapılmaması durumunda satın alınmış olan web sitenin(özel,paket yada proje farketmeksizin) yazılım kullanım hakkı hosting süresine bağlı olarak sona erecektir.


2- Yazılım Kullanımı:
2.1: TR Fabrika Yazılımların Her Hangi Bir Parçası Değiştirilemez, Satılamaz ve Özel Amaçlı Kullanılamaz. Telif Hakkı İçerir.
2.2: TR Fabrika Kaynak Kod Güvenliği İçin FTP ve Sunucu Panel Bilgilerini vermemektedir. Bu Hakkı Kendisinde Saklı Tutar. Sadece Yazılım kullanıcısının sistemde kontrol edebileceği bilgileri şahısa vermektedir.
2.3: TR Fabrika Yazılım Kullanımı 1 Yıl süreli/Süresiz olup her günlük/haftalık/yıllık veya bir defa ödeme yapmayı gerektirebilir. Bu ücretlere sunucu kullanım ücretleri, kurulum, teknik hizmet bedelleri ve ekstreleri dahil değildir.
2.4: Yazılımın Satın Alınması ile teknik sorunlarında TR Fabrika destek hizmeti vereceğini taahhüt eder. Kullanıcı Kaynaklı Büyük Sorunlarda ise hizmeti yeniden yapılandırır. (Web Paketlerinde Verilerin Sıfırlanmış ve İlk kurulumdaki hali ile yeniden kurar.)
2.5: Yazılım kullanımını kötü amaçlı kullanma ve T.C. yasalarına aykırı içerikleri barındırma vb. durumlar için TR Fabrika Yazılımın verilerle birlikte kullanıma kapatmayı ve sözleşme feshini uyarı göndermeksizin yapabilme hakkına sahiptir.
2.6: Yazılımları kullanacak kişiler dışındaki 3. Sahış kişilere yazılım bilgilerinin teslim edilmesi veya hesap devri yapılması TR Fabrika Bilgisi dahilinde olmadıkça sözleşme fesihini gerektirir ve bildirim göndermeden kapatılmasını hakkını kendinde saklı tutar.
2.7: Yazılım kullanımında Hatalı Kullanımdan veya Sunucularda Oluşabilecek Veri Kayıplarından TR Fabrika Sorumlu Değildir. Yazılımı Kullanan Kişi / Kurum bu durumu peşin olarak kabul etmiştir.


3 –Ücret Ödemesi ve Hizmet Durumu :
3.1: Yazılım Satın Alırken Aylık/Yıllık Ödemeler türüne göre Havale, kredi kartı ve elden ödeme şeklinde olabilir.
3.2: Yazılımlar Kredi Kartı dışında taksitlendirme içermemektedir. Bunun yanı sıra ücretlerde oluşan/oluşabilecek değişimler bildirilecek ve bildirim süresinden en fazla 7 gün içinde ödenmesi zorunludur.
3.2: Ödeme gününde ödemesi yapılmayan hizmetler durdurulması veya kapatılması hakkını TR Fabrika elinde saklı tutar ve bildirmek zorunda değildir. Hizmetin Tekrar devam ettirilmesi istenmesi halinde geçen süre kadar verilen hizmetin 2 katı kadar ek ödeme yapılması gerektiğini hizmeti satın alan kişi kabul ve beyan eder.
3.4: Web Sitesi Olarak Hizmet verilen Yazılımın ücretinin Ödemesi ile Web Yazılımı/ Web Site Kaynak Kodları Satın Alınmış Sayılmaz. Kullanım, Yararlanma ve Kira Bedeli Ödenmiş Sayılır.TR Fabrika Kaynak Kodlarını Vermeyeceğini Belirtir. ve Yazılımı Kullanan Kişi bu durumu peşin olarak kabul etmiştir.
3.5: Web paketleriniden birini satına almak ve özel talepler için ödenen, ön ücretler kapora olarak sayılır. Verilen siparişin iptali ile bu ücretler geri ödenmez. Web paketleri dışında özel siparişler için %70 min. ödeme şartı bulunmakta olup, sipariş tamamlandığında geriye kalan %30 'un ödenmemesi durumunda ise 30 gün süre şartı ile TR Fabrika'nin Hizmeti durdurma Siparişi iptal etme ve ödenen ücreti geri ödememe Hakkı kendinde saklıdır.
3.6: Alınan hizmetin (Domain,Hosting,Web Paketi) süresinin uzatılması durumunda, uzatma ücreti olarak o günün kuru ile birlikte Domain, Hosting ücretleri hesaplanır ve bunlara ek olarak almış olduğunuz hizmet tutarının %15 'i eklenir.


TR Fabrika Hizmet Sözleşmesi Değişebilir, Yeni Maddeler eklenebilir. Hizmet Alan Kişi/Kurum/Kuruluşların Aralıklarla bu maddeleri kontrol etmeleri yararlarına olacaktır.

Yukarı